• kontakt@czystarzeka.org
  • ul. Rynek 12 08-200 Łosice
Blog
Ruszamy z cyklem Wisła Stories

Ruszamy z cyklem Wisła Stories

Spotkanie edukacyjne nad rzeką połączone z akcjami sprzątania okolic Wisły to efekt naszej współpracy z marką 4F, której właścicielem jest OTCF S.A. Celem projektu jest kształtowanie w młodych ludziach wrażliwości ekologicznej, uważności na przyrodę oraz postaw przyjaznych środowisku naturalnemu. Startujemy 11 maja z okazji Dnia bez Śmiecenia w Krakowie.

Wisła Stories jest skierowana do uczniów szkół podstawowych i społeczności lokalnych pięciu wybranych miejscowości. W ramach projektu zorganizujemy spotkania nad Wisłą, podczas których będziemy zaprzyjaźniać uczestników z rzeką i jej otoczeniem, przybliżać jej historię oraz poznawać wpływ, jaki człowiek wywiera na jej środowisko. Odbędą się więc warsztaty o tematyce ekologicznej i obowiązkowo akcje sprzątania, w których wezmą udział lokalne społeczności, uczniowie szkół podstawowych oraz Changemakerzy i Changemakerki (przedstawiciele firmy OTCF S.A.) oraz reprezentanci Sztabu Głównego Operacji Czysta Rzeka.

Ważną częścią Wisła Stories będą spotkania autorskie z Szymonem Opryszkiem. Niezależny reporter “od spraw wodnych” przeprowadził 5 rozmów z działaczami i miłośnikami Wisły, na podstawie których powstał reportaż dotyczący życia najdłuższej rzeki w Polsce, stanu jej wody, historii i przyszłości. Bohaterami tych opowieści są: strażnik rzek Paweł Chodkiewicz, inżynierka Kiranmai Uppuluri, szkutnik Mateusz Tabaka i pasjonat Wisły Zygmuntem “Setka”.

Z projektem Wisła Stories startujemy 11 maja w Dzień bez Śmiecenia. Wówczas odbędzie się nasze pierwsze spotkanie nad Wisłą w Krakowie. Kolejne zaplanowaliśmy: 13 maja w Niepołomicach15 maja w Basoni/Józefowie, 27 maja w Warszawie. Ostatni raz w tym cyklu spotkamy się 28 maja w Płocku.

W dzień spotkań będziemy publikować także kolejne odsłony reportażu Szymona OpryszkaPremiera 11 maja na stronie Operacji Czysta Rzeka. Śledźcie media społecznościowe inicjatywy, by nie przegapić żadnego fragmentu: https://www.facebook.com/Operacjarzeka.

Partnerem programu Wisła Stories jest podcast „Radio Ocean”. Partnerem Głównym projektu jest marka 4F, która wpiera nas już od 3 lat.

Do zobaczenia nad Wisłą!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *